New Game Lair Bosses: Difference between revisions
From Stormhalter
| Line 25: | Line 25: | ||
== [[Bloodlands]] == | == [[Bloodlands]] == | ||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
| [[Apep]] | |||
| [[Anubis]] | |||
| [[Ammit]] | |||
| [[Anhur]] | |||
| [[coo.leo]] | |||
| [[Corrupt Unicorn]] | |||
| [[Demonic Necromancer]] | |||
| [[Demon Twins]] | |||
|- | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/bestiary/body-00006.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/bestiary/body-00214.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/0/0e/Shadow_%287%29.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/0/0e/Shadow_%287%29.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/0/0a/Bloodlands_etherealicedragon_picture.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/bestiary/body-00045.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/bestiary/body-00221.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/bestiary/body-00209.png | |||
|- | |||
| [[Ethereal Hive Queen]] | |||
| [[Ethereal Ice Dragon]] | |||
| [[Feral Animal]] | |||
| [[Finrok]] | |||
| [[Flordex]] | |||
| [[Jormin]] | |||
| [[Kabal]] | |||
| [[Korfin]] | |||
|- | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/a/aa/Bloodlands_etherealhivequeen_picture.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/0/0a/Bloodlands_etherealicedragon_picture.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/bestiary/body-00233.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/bestiary/body-00076.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/bestiary/body-00026.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/bestiary/body-00146.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/b/b8/Beholder.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/bestiary/body-00086.png | |||
|- | |||
| [[Lardil the disgraced]] | |||
| [[Lord Hydr]] | |||
| [[Lord of Darkness]] | |||
| [[Morticia]] | |||
| [[Nephthys]] | |||
| [[Neith]] | |||
| [[Pheony]] | |||
| [[Sekhmet]] | |||
|- | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/bestiary/body-00205.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/bestiary/body-00223.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/bestiary/body-00236.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/7/73/Shadow_%289%29.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/0/0e/Shadow_%287%29.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/0/0e/Shadow_%287%29.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/bestiary/body-00209.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/bestiary/body-00215.png | |||
|- | |||
| [[Shadow Dragon]] | |||
| [[The King]] | |||
| [[The Queen]] | |||
| [[Trusov]] | |||
| [[Unusual Critter]] | |||
| [[Urgnah The Orc]] | |||
| [[Water Dragon]] | |||
|- | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/bestiary/body-00120.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/bestiary/body-00088.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/bestiary/body-00087.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/bestiary/body-00245.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/bestiary/body-00074.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/bestiary/body-00030.png | |||
| http://www.stormhalter.com/mediaWiki/images/bestiary/body-00120.png | |||
|} | |||
== [[Razalas'_Peak|Razalas Peak]] == | == [[Razalas'_Peak|Razalas Peak]] == | ||
Revision as of 05:02, 13 April 2025
Blackburrow
Aubrey
Blood Lord Avok'Vuun
Castor- Dartanian
Deathstalker
Froggo
Insane Froglock Wizard
Lake Guardian Thussia
Nothon, Guppo of Guppos
Plague Master Nook
Pollux- Rotting Mummy
- Guardian of Al'Kabor
- Spirit of Alkabar
Sundevil
Toaddo- Thutmose
Undead Dragon- Wind Ghod Shu
Yama
Yang
Yima
Yin
Bloodlands
Razalas Peak
- Alchemist
Bridge Drakes
Corruptor- Count Bela
- Count Magpyr
- Cultist
Drake Trio
Gate Keeper
Gigantic Apatosaur
Goliath Gargoyle
Griffin Matriarch
Griffin Patriarch
Hungry Hungry Yeti
Lightning Dragon
One Eye- Pale Creature
paragon of curse- Paragon of Darkness
- Paragon of Light
paragon of ferocity
paragon of water
paragon of frost- Paragon of Strength
Plague Demon- Skeletal Prisoner
Spirite of Rage
the Greediest Goblin
Unhinged Vandal
Vengeful Spirit
Warped Shidosha
Warped Dragon
Warped Troll King
Warped Yeti
Warped Lars
Warped Giant
Warped Panda